Jakie przyprawy do zupy pomidorowej wprawią w zachwyt Twoich domowników? Sprawdź czy wiesz o niej wszystko!

by Michał Mirek

Przyprawy do zupy pomidorowej kluczem do sukcesu?

Jedna z najpopularniejszych zup w naszym kraju to oczywiście słynna pomidorowa. Choć przyprawy do zupy pomidorowej mogą być traktowane jedynie jako dodatkowa opcja to w gruncie rzeczy właśnie one stanowią o jej finalnym smaku.

Nie należy ich więc lekceważyć, lecz trzeba  im przyznać, że odgrywają kluczową rolę w przygotowywaniu nie tylko zupy pomidorowej. Z samych pomidorów nawet najlepszy kucharz nie stworzy bowiem kulinarnego dzieła sztuki.

A jak wygląda Twój początek tygodnia?

W wielu domach w naszym kraju niedzielny rosół zamienia się pod postacią nocy w magiczny sposób w poniedziałkową zupę pomidorowa. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż bulion stanowi doskonałą bazę do przygotowania pysznej pomidorówki. 

Obie te zupy łączy ponadto fakt, że zajmują one szczególne miejsce w sercach Polaków. Przepisy na ich przygotowanie są bowiem często przekazywane z pokolenia na pokolenie. Kochamy je ze względu na smak, ale również wspomnienia, które przywołują.przyprawy do zupy pomidorowej

Co wybierasz?

Choć zupa pomidorowa jest niezwykle uniwersalna i świetnie komponuje się z wieloma dodatkami to ze względu na odmienne gusta można ją przyrządzić na kilka sposobów. Najbardziej klasyczne wydanie to wersja z ryżem lub makaronem typu nitki. 

Wraz z pojawieniem się na rynku innych rodzajów makaronu spotykamy pomidorówkę w towarzystwie zarówno popularnych rurek, świderków, wstążek, a nawet makaronu na kształt liter lub dinozaurów. Można zaryzykować stwierdzenie, że w przypadku tej zupy konwenanse nie obowiązują, a jej autora ogranicza jedynie kreatywność.

Pomidorowa jak u mamy? To możliwe!

Pierwszym, a niekiedy nawet jedynym autorytetem jeśli chodzi o gotowanie jest nasza mama. Dlatego też tęsknimy za ich kulinarnymi popisami gdy wyjedziemy na studia, założymy własną rodzinę lub gdy po prostu już ich zabraknie.

⇒Przeczytaj także: Naturalne przyprawy do spaghetti to inwestycja w zdrowie? Sprawdź ile możesz zyskać!

W takich właśnie momentach niezbędne mogą okazać się przyprawy do zupy pomidorowej, które pomogą Ci odzwierciedlić smak wyjątkowej pomidorówki zapamiętanej z dzieciństwa i przywołają chwilę spędzone przy wspólnym stole wraz z rodziną.

Sięgnij po sprawdzone przyprawy do zupy pomidorowej

Podstawą każdej zupy jest oczywiście pieprz i sól. Nie sposób bowiem pominąć tych najpopularniejszych w naszej polskiej kuchni przypraw. W przypadku zupy pomidorowej warto się jednak również skupić na dodatkach, które podkreślą smak tych warzyw, czyli:

  •  bazylia
  •  oregano 
  • kolendra 

Warto także użyć niezawodnego liścia laurowego oraz ziela angielskiego, które doskonale odnajdą się zarówno w dowolnie przygotowywanej przez Ciebie zupie jak i daniach jednogarnkowych.

Aby wzmocnić pomidorowy wydźwięk Twojej zupy zarówno pod kątem smaku, jak i koloru możesz użyć jednego z poniższych produktów.

  • pomidor proszek
  • pomidor płatek
  • pomidor wiórki

Pochodzą one prosto z natury i mogą służyć zarówno jako dodatek, jak i alternatywa dla pomidorów gdy nie masz ich pod ręką w świeżej postaci. 

Każdy ma na nią swój sposób!

Choć sam proces przygotowania zupy pomidorowej może się okazać banalnie prosty to jego ostateczny smak zależy zarówno od tego czy jest ona przygotowana ze świeżych pomidorów czy koncentratu, jak i przypraw do zupy pomidorowej, których ilość oraz wybór zależy już od Ciebie.

Ile domostw – tyle sposobów. Przygotuj ją więc według rodzinnego przepisu lub daj się ponieść własnej inwencji twórczej. Eksperymentuj, a odpowiednie przyprawy z pewnością pomogą Ci przyrządzić zupę taką jak lubisz.

⇒ Przyprawy do zupy pomidorowej jak i wiele innych kupisz w sklepie internetowym planteon.pl 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *